XB3-24Z8US
Introducing Digi XBee3 Programmable Modules
XB3-24Z8US
DigiKeys varenummer
602-2196-ND
Producenter
Producentens varenummer
XB3-24Z8US
Beskrivelse
RF TXRX MODULE 802.15.4U.FL SMD
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
802,15,4 ZigBee® RF-transceivermoduler 2,4GHz Antenne ikke inkluderet, U.FL Overflademontering
Kategori
Følsomhed
-103dBm
Mfr
Seriel-interace
I2C, SPI, UART
Serie
Antennetype
Antenne ikke inkluderet, U.FL
Hukommelsesstørrelse
1MB flash, 128kB RAM
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Spænding - Forsyning
2,1V – 3,6V
RF-familie/standard
Strøm - Modtage
15mA
Protokol
Strøm - Sende
135mA
Modulation
DSSS
Monteringstype
Overflademontering
Frekvens
2,4GHz
Driftstemperatur
-40°C – 85°C