THD1348HE
DigiKeys varenummer
603-2084-ND
Producenter
Producentens varenummer
THD1348HE
Beskrivelse
FAN AXIAL 134X38MM 48VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 48VDC Kvadratisk - 134mm L x 134mm H Kugle 490,0CFM (13,72m³/min) 4 trådledere
Kategori
Støj
82,0dB(A)
Mfr
Effekt (Watt)
240 W
Serie
RPM
Emballage
Bulk
Terminering
4 trådledere
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Spænding - Nominel
Godkendelsesagentur
CE, cURus, TUV
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 134mm L x 134mm H
Vægt
1,6lbs (725,7g)
Bredde
38,00mm
Strømklassificering (AMPS)
5,00A
Luftgennemstrømning
490,0CFM (13,72m³/min)
Spændingsområde
36 – 60VDC
Statisk tryk
7,100in H2O (1768,5Pa)
Materiale - Ramme
Aluminium
Lejetype
Kugle
Materiale - Blad
Plastic
Ventilatortype
Levetid @ temp.
70000 timer @ 40°C