MDS-090AAS15 BA
DigiKeys varenummer
1145-1011-ND
Producenter
Producentens varenummer
MDS-090AAS15 BA
Beskrivelse
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15V 90 W AC/DC Ekstern Stationær (klasse I) Adaptere Ledning (sælges separat) Indgang
Kategori
Effektforbrug uden belastning
500mW (maks.)
Producenter
Delta Electronics
Applikationer
ITE (kommerciel), Medicinal
Serie
Effektivitet
Niveau VI
Emballage
Boks
Driftstemperatur
0°C – 40°C
Varestatus
Ikke til nye design
Udgangsstik
Strøm-DIN, 4 ben
Anvendelsesregion
International
Ledningslængde
47,2" (1,20m)
Form
Stationær (klasse I)
Indgangsstik
IEC 320-C14
Inputtype
Ledning (sælges separat)
Størrelse/dimension
5,91" L x 2,36" B x 1,38" H (150,0mm x 60,0mm x 35,0mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CB Scheme, CE, EN, UL
Spænding - Output
15V
Standardnummer
50581; 55011; 55032; 60601-1; 60950-1
Strøm - Output (maks.)
6A
Vægt
0,993lb (450,42g)
Effekt (Watt)
90 W