DRP048V240W1BA
DigiKeys varenummer
1145-1023-ND
Producenter
Producentens varenummer
DRP048V240W1BA
Beskrivelse
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 240W
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 48V 5A
Kategori
Effekt (Watt)
240W
Producenter
Delta Electronics
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Bulk
Effektivitet
92%
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-25°C – 80°C (med reduktion)
Inputtype
AC
Funktioner
Justerbart output, IP20, Belastningsfordeling, PFC, Universalindgang
Antal output
1
Størrelse/dimension
4,89" L x 3,35" B x 4,76" H (124,1mm x 85,0mm x 121,0mm)
AC-spænding - Input
85 – 264VAC
Godkendelsesagentur
ATEX EN, CB Scheme, CE, CSA, DNV GL, EAC, EN, SIQ, UL
Spænding - Output 1
48V
Standardnummer
508; 50581; 55011; 55024; 55032; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-2; 61204-3
Strøm - Output (maks.)
5A