DRL-48V120W1EN
DigiKeys varenummer
1145-DRL-48V120W1EN-ND
Producenter
Producentens varenummer
DRL-48V120W1EN
Beskrivelse
AC/DC DIN RAIL 48V 120W - LYTE2
Detaljeret beskrivelse
AC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 48V 2,5A
Kategori
Effekt (Watt)
120W
Spænding - Isolering
3 kV
Effektivitet
89,50%
Driftstemperatur
-30°C – 70°C (med reduktion)
Inputtype
AC
Størrelse/dimension
4,87" L x 1,18" B x 4,60" H (123,7mm x 30,0mm x 116,8mm)
AC-spænding - Input
90 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CB, CCC, CE, cURus, EAC, KC, UKCA
Spænding - Output 1
48V
Strøm - Output (maks.)
2,5A