DRL-24V240W1EN
DigiKeys varenummer
1145-DRL-24V240W1EN-ND
Producenter
Producentens varenummer
DRL-24V240W1EN
Beskrivelse
AC/DC DIN RAIL 24V 240W - LYTE2
Detaljeret beskrivelse
AC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 24V 10A
Kategori
Effekt (Watt)
240W
Spænding - Isolering
3 kV
Effektivitet
90%
Driftstemperatur
-30°C – 70°C (med reduktion)
Inputtype
AC
Størrelse/dimension
4,87" L x 1,57" B x 4,60" H (123,7mm x 39,9mm x 116,8mm)
AC-spænding - Input
90 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CB, CCC, CE, cURus, EAC, KC, UKCA
Spænding - Output 1
24V
Strøm - Output (maks.)
10A