DPS-40AB-11 B
DigiKeys varenummer
941-1784-ND
Producenter
Producentens varenummer
DPS-40AB-11 B
Beskrivelse
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 40W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
12V 40 W AC/DC Ekstern Stationær (klasse I) Adaptere Ledning (sælges separat) Indgang
Kategori
Polarisering
Positivt center
Producenter
Delta Electronics
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Boks
Effektivitet
Niveau VI
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
0°C – 40°C
Anvendelsesregion
International
Udgangsstik
Tøndestik, 2,1mm ID x 5,5mm UD x 10,0mm
Form
Stationær (klasse I)
Ledningslængde
47,2" (1,20m)
Inputtype
Ledning (sælges separat)
Indgangsstik
IEC 320-C14
Spænding - Input
90 – 264VAC
Størrelse/dimension
4,53" L x 2,03" B x 1,20" H (115,0mm x 51,5mm x 30,5mm)
Spænding - Output
12V
Godkendelsesagentur
BSMI, CB, CCC, CE, cULus, GS, KC, NOM, PSE, RCM
Strøm - Output (maks.)
3,33A
Grundlæggende varenummer
Effekt (Watt)
40 W