15EDGKA-3.81-04P-14-100L(H)
DigiKeys varenummer
2388-15EDGKA-3.81-04P-14-100L(H)-ND
Producenter
Degson
Producentens varenummer
15EDGKA-3.81-04P-14-100L(H)
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,150" (3,81mm) 90° Frithængende (In-Line)
Kategori
Strøm - UL
8 A
Producenter
Degson
Spænding - UL
300 V
Emballage
Bulk
Trådtykkelse eller område - AWG
16-28 AWG
Varestatus
Aktiv
Trådtykkelse eller område - mm²
0,5-1,5mm²
Type
Stik, Hunfatninger
Farve
Grøn
Antal positioner
4
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Positioner pr. niveau
4
Kontaktkoblingsfinish
Nikkel
Antal niveauer
1
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Afstand
0,150" (3,81mm)
Skruestørrelse
M2
Stiks ledningsindgang
90°
Moment - Skrue
0,2 Nm (1,7 Lb-In)
Termineringsudformning
Skrue - stigende burklemme
Lednings afisoleringslængde
6-7mm
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Strøm - IEC
7A
Husmateriale
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Spænding - IEC
250 V
Isoleringshøjde
0,752" (19,10mm)