GPB527D202BG
GPB527D202BG
GPB527D202BG
DigiKeys varenummer
CW246-ND
Producenter
Producentens varenummer
GPB527D202BG
Beskrivelse
SWITCH PUSHBUTTON SPST 10A 125V
Detaljeret beskrivelse
Trykknapkontakter SPST Standard Panelmontering, Snap-in
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
125 V
Mfr
Spændingsklassifikation - DC
14 V
Farve - Aktuator/hætte
Grøn
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,187" (4,7mm)
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 20,20mm diam.
Switch-funktion
On-Off
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Strømklassificering (AMPS)
10A (AC), 20A (DC)