GPB527C202BU
DigiKeys varenummer
CW234-ND
Producenter
Producentens varenummer
GPB527C202BU
Beskrivelse
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 125V
Detaljeret beskrivelse
Trykknapkontakter SPST-NO Standard Panelmontering, Snap-in
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
125 V
Mfr
Spændingsklassifikation - DC
28 V
Farve - Aktuator/hætte
Blå
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,187" (4,7mm)
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 20,20mm diam.
Switch-funktion
Off-Mom
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Strømklassificering (AMPS)
10A (AC/DC)