GPB527C202BB
GPB527C202BB
GPB527C202BB
DigiKeys varenummer
CW153-ND
Producenter
Producentens varenummer
GPB527C202BB
Beskrivelse
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 125V
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Trykknapkontakter SPST-NO Standard Panelmontering, Snap-in
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
125 V
Mfr
Spændingsklassifikation - DC
28 V
Serie
Aktuatortype
Rund, Knap
Emballage
Bulk
Aktuatormærkning
Ingen mærkning
Varestatus
Aktiv
Farve - Aktuator/hætte
Sort
Monteringstype
Panelmontering, Snap-in
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,187" (4,7mm)
Type
Standard
IP (Ingress Protection)
IP65 - Støvtæt, Vandbestandig
Kredsløb
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 20,20mm diam.
Switch-funktion
Off-Mom
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Strømklassificering (AMPS)
10A (AC/DC)