CWR-170-50-0203
CWR-170-50-0203
CWR-170-50-0203
DigiKeys varenummer
CCE50S-ND
Producenter
Producentens varenummer
CWR-170-50-0203
Beskrivelse
CONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50 position Hun stikforbindelse Uspecificeret - Dobbeltkant Tin 0,100" (2,54mm) Blå
Kategori
Udlæsning
Dobbelt
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Serie
Terminering
Bulk
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Kontaktfinish
Tin
Korttype
Uspecificeret - Dobbeltkant
Kontaktfinishs tykkelse
100,0µin (2,54µm)
Køn
Hun
Kontakttype
Cantilever
Antal positioner/båse/rækker
25
Antal positioner
50
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Korttykkelse
0,032" – 0,070" (0,81mm – 1,78mm)
Materiale - Isolering
Termoplast
Antal rækker
2
Grundlæggende varenummer
Afstand
0,100" (2,54mm)