CP6002P1V00-NH
DigiKeys varenummer
2987-CP6002P1V00-NH-ND
Producenter
Producentens varenummer
CP6002P1V00-NH
Beskrivelse
VERT HEADER 5.70MM 2 POS
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 2 positioner 0,224" (5,70mm)
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Fastgørelsestype
Låserampe
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,147" (3,73mm)
Emballage
Bakke
Isoleringshøjde
0,583" (14,80mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Tin
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP), Halogenfri
Antal rækker
2
Funktioner
Kortstyr
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
23A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
600VAC