PYB10-Q24-S5-U
DigiKeys varenummer
179-PYB10-Q24-S5-U-ND
Producenter
Producentens varenummer
PYB10-Q24-S5-U
Beskrivelse
DC/DC CONVERTER 5V 10W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet DC-DC-omformere 1 Output 5V 2A 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PYB10-Q24-S5-U Modeller
Kategori
Spænding - Output 1
5V
Producenter
Bel Power Solutions
Strøm - Output (maks.)
2A
Serie
Effekt (Watt)
10W
Emballage
Bakke
Effektivitet
82%
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input (min.)
9V
Størrelse/dimension
2,16" L x 2,06" B x 0,75" H (54,9mm x 52,3mm x 19,1mm)
Spænding - Input (maks.)
36V