PSK-S2C-24
DigiKeys varenummer
179-PSK-S2C-24-ND
Producenter
Producentens varenummer
PSK-S2C-24
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 24V 2W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 24V 83mA 85 – 305VAC, 120 – 430VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PSK-S2C-24 Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Producenter
Bel Power Solutions
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Serie
Effektivitet
78%
Emballage
Rør
Monteringstype
Hulmontering
Varestatus
Forældet
Pakke/hus
4-DIP-modul
Type
Indkapslet
Størrelse/dimension
1,33" L x 0,87" B x 0,71" H (33,7mm x 22,2mm x 18,0mm)
Antal output
1
Godkendelsesagentur
CB Scheme, EN, IEC, UL
Spænding - Input
85 – 305VAC, 120 – 430VDC
Standardnummer
55024; 55032 Klasse A; 62368-1
Spænding - Output 1
24V
Linjeregulering
±2%
Strøm - Output (maks.)
83mA
Belastningsregulering
±5%
Effekt (Watt)
2 W