766163102GP
DigiKeys varenummer
766-163-R1KP-ND
Producenter
Producentens varenummer
766163102GP
Beskrivelse
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16SOIC
Detaljeret beskrivelse
1k Ohm ±2% 160mW Effekt pr. Element Isoleret 8 Modstandsnetværk arrays ±100ppm/°C 16-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Effekt pr. element
160mW
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Emballage
Rør
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Kredsløbstype
Isoleret
Pakke/hus
16-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Modstand (Ohm)
1k
Størrelse/dimension
0,390" L x 0,154" B (9,90mm x 3,90mm)
Tolerance
±2%
Højde - Monteret (maks.)
0,069" (1,75mm)