766161472GPTR13
DigiKeys varenummer
766161472GPTR13-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
766161472GPTR13
Beskrivelse
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SOIC
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4,7k Ohm ±2% 80mW Effekt pr. Element Bussystem 15 Modstandsnetværk arrays ±100ppm/°C 16-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Kategori
Antal ben
16
Producenter
CTS Resistor Products
Effekt pr. element
80mW
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Kredsløbstype
Bussystem
Pakke/hus
16-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Modstand (Ohm)
4,7k
Størrelse/dimension
0,390" L x 0,154" B (9,90mm x 3,90mm)
Tolerance
±2%
Højde - Monteret (maks.)
0,069" (1,75mm)