742X083103JP
DigiKeys varenummer
60-742X083103JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-742X083103JPCT-ND - Afskåret tape (CT)
60-742X083103JPDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
742X083103JP
Beskrivelse
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm ±5% 63mW Effekt pr. Element Isoleret 4 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 1206 (3216 metrisk), konveks, terminaler langside
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klasse
Automotive
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q200
Modstand (Ohm)
10k
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk), konveks, terminaler langside
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Antal modstande
4
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)
Antal ben
8
Grundlæggende varenummer
Effekt pr. element
63mW