742C083471JP
DigiKeys varenummer
60-742C083471JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-742C083471JPCT-ND - Afskåret tape (CT)
60-742C083471JPDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
742C083471JP
Beskrivelse
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206
Detaljeret beskrivelse
470 Ohm ±5% 63mW Effekt pr. Element Isoleret 4 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 1206 (3216 metrisk), konkav, terminaler langside
EDA/CAD-modeller
742C083471JP Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Modstand (Ohm)
470
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)
Effekt pr. element
63mW