742C083331JP
DigiKeys varenummer
60-742C083331JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-742C083331JPCT-ND - Afskåret tape (CT)
60-742C083331JPDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
742C083331JP
Beskrivelse
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 1206
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
330 Ohm ±5% 63mW Effekt pr. Element Isoleret 4 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 1206 (3216 metrisk), konkav, terminaler langside
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
742C083331JP Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Producenter
CTS Resistor Products
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q200
Varestatus
Aktiv
Applikationer
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Kredsløbstype
Isoleret
Monteringstype
Overflademontering
Modstand (Ohm)
330
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk), konkav, terminaler langside
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Antal modstande
4
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)
Antal ben
8
Grundlæggende varenummer
Effekt pr. element
63mW