742C083200JP kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Bourns Inc.
På lager: 0
Datablad
20 Ohm ±5% 63mW Effekt pr. Element Isoleret 4 Modstandsnetværk, arrays ±200ppm/°C 1206 (3216 metrisk), konkav, terminaler langside
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
742C083200JP
DigiKeys varenummer
742C083200JP-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
742C083200JP
Beskrivelse
RES ARRAY 4 RES 20 OHM 1206
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
742C083200JP Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Modstand (Ohm)
20
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)
Effekt pr. element
63mW