742C043103JP
DigiKeys varenummer
60-742C043103JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-742C043103JPCT-ND - Afskåret tape (CT)
60-742C043103JPDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
742C043103JP
Beskrivelse
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0606
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm ±5% 63mW Effekt pr. Element Isoleret 2 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 0606, konkav
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Producenter
CTS Resistor Products
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q200
Varestatus
Aktiv
Applikationer
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Kredsløbstype
Isoleret
Monteringstype
Overflademontering
Modstand (Ohm)
10k
Pakke/hus
0606, konkav
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,063" B (1,60mm x 1,60mm)
Antal modstande
2
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)
Antal ben
4
Grundlæggende varenummer
Effekt pr. element
63mW