741X163330JP
DigiKeys varenummer
60-741X163330JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-741X163330JPCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
741X163330JP
Beskrivelse
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 1506
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 Ohm ±5% 63mW Effekt pr. Element Isoleret 8 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 1506, konveks, terminaler langside
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
741X163330JP Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Producenter
CTS Resistor Products
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Kvalifikation
AEC-Q200
Varestatus
Aktiv
Applikationer
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Kredsløbstype
Isoleret
Monteringstype
Overflademontering
Modstand (Ohm)
33
Pakke/hus
1506, konveks, terminaler langside
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,156" L x 0,063" B (3,95mm x 1,60mm)
Antal modstande
8
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)
Antal ben
16
Grundlæggende varenummer
Effekt pr. element
63mW