740X043100JP
DigiKeys varenummer
740X043100JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
740X043100JP
Beskrivelse
RES ARRAY 2 RES 10 OHM 0302
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 Ohm ±5% 31mW Effekt pr. Element Isoleret 2 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 0302 (0805 metrisk), konveks, terminaler langside
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Producenter
CTS Resistor Products
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Kvalifikation
AEC-Q200
Varestatus
Aktiv
Applikationer
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Kredsløbstype
Isoleret
Monteringstype
Overflademontering
Modstand (Ohm)
10
Pakke/hus
0302 (0805 metrisk), konveks, terminaler langside
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,031" L x 0,024" B (0,80mm x 0,60mm)
Antal modstande
2
Højde - Monteret (maks.)
0,018" (0,45mm)
Antal ben
4
Grundlæggende varenummer
Effekt pr. element
31mW