026TB32R100B1A1
026TB32R100B1A1
026TB32R100B1A1
DigiKeys varenummer
CT2151-ND
Producenter
Producentens varenummer
026TB32R100B1A1
Beskrivelse
POT 10 OHM 5W WIREWOUND LINEAR
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Trådviklet spolemodstand 5W Loddeblik
Kategori
Antal udtag
1
Producenter
CTS Electrocomponents
Justeringstype
Brugerdefineret
Serie
Rotation
300°
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Trådviklet spolemodstand
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Modstand (Ohm)
10
Aktuatortype
Rund
Tolerance
±20%
Aktuatorlængde
1,000" (25,40mm)
Effekt (Watt)
5W
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Indbygget switch
Ingen
Bøsnings gevind
3/8-32
Antal omgange
1.0
Monteringstype
Panelmontering
Konusform
Lineær
Størrelse - Krop
Rund - 0,937" diam. (23,80mm)