CR9580-10
DigiKeys varenummer
582-1033-ND
Producenter
Producentens varenummer
CR9580-10
Beskrivelse
CURRENT SENSOR XFMR 10A
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 10A 1 kanaler Transformer m. signalbehandling Dobbeltrettet Hængslet ring, 0,40" diam., Trådledere
Kategori
Output
Ratiometrisk, 0V – 5V
Mfr
Frekvens
50Hz – 400Hz
Serie
Nøjagtighed
±0,5%
Emballage
Bulk
Spænding - Forsyning
Egendrevet
Varestatus
Aktiv
Responstid
100ms (til), 250ms (fra)
Til måling
AC
Driftstemperatur
-30°C – 60°C
Sensortype
Polarisering
Dobbeltrettet
Strøm - Registrering
Pakke/hus
Hængslet ring, 0,40" diam., Trådledere