CR5311-200
DigiKeys varenummer
CR5311-200-ND
Producenter
Producentens varenummer
CR5311-200
Beskrivelse
TRANSDCR VOTAGE DC 0-200VDC IN
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
DC-spændingstransducer 0 – 200VDC Indgang ±10VDC Output 24VDC DIN-skinne
Kategori
Isolering
2500VDC
Producenter
CR Magnetics Inc.
Responstid
250ms
Serie
Nøjagtighed
0.01
Emballage
Bulk
Spænding - Forsyning
24VDC
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
DIN-skinne
Type
DC-spændingstransducer
Termineringsudformning
Skrueterminal
Inputområde
0 – 200VDC
Driftstemperatur
0°C – 50°C
Output
±10VDC