CR4580-50
DigiKeys varenummer
CR4580-50-ND
Producenter
Producentens varenummer
CR4580-50
Beskrivelse
TRANSDUCER VOLTAGE 24VDC
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Faktisk RMS AC-spændingstransducer 0 – 50VAC Indgang 4 – 20mA Output 24VDC DIN-skinne
Kategori
Isolering
2500VDC
Producenter
CR Magnetics Inc.
Responstid
250ms
Serie
Nøjagtighed
0,5%
Emballage
Bulk
Spænding - Forsyning
24VDC
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
DIN-skinne
Type
Faktisk RMS AC-spændingstransducer
Termineringsudformning
Skrueterminal
Inputområde
0 – 50VAC
Driftstemperatur
0°C – 60°C
Output
4 – 20mA