CR4550-150
DigiKeys varenummer
582-1067-ND
Producenter
Producentens varenummer
CR4550-150
Beskrivelse
TRANSDUCER VOLTAGE 24VDC
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Faktisk RMS AC-spændingstransducer 0 – 150VAC Indgang 0 – 5VDC Output 24VDC DIN-skinne
Kategori
Isolering
2500VDC
Producenter
CR Magnetics Inc.
Responstid
250ms
Serie
Nøjagtighed
0,5%
Emballage
Boks
Spænding - Forsyning
24VDC
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
DIN-skinne
Type
Faktisk RMS AC-spændingstransducer
Termineringsudformning
Skrueterminal
Inputområde
0 – 150VAC
Driftstemperatur
0°C – 60°C
Output
0 – 5VDC