CR4520-600
DigiKeys varenummer
CR4520-600-ND
Producenter
Producentens varenummer
CR4520-600
Beskrivelse
TRANSDUCER VOLTAGE 24VDC
Detaljeret beskrivelse
Faktisk RMS AC-spændingstransducer 0 – 600VAC Indgang 4 – 20mA Output 24VDC DIN-skinne
Kategori
Isolering
2500VDC
Producenter
CR Magnetics Inc.
Nøjagtighed
0,5%
Spænding - Forsyning
24VDC
Monteringstype
DIN-skinne
Type
Faktisk RMS AC-spændingstransducer
Termineringsudformning
Skrueterminal
Inputområde
0 – 600VAC
Driftstemperatur
0°C – 60°C
Output
4 – 20mA