CR4420-30
DigiKeys varenummer
582-1058-ND
Producenter
Producentens varenummer
CR4420-30
Beskrivelse
CURRENT SENSOR XFMR 30A
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 30A 1 kanaler Transformer m. signalbehandling Dobbeltrettet Modul
Kategori
Frekvens
50Hz – 400Hz
Mfr
Nøjagtighed
±0,5%
Serie
Spænding - Forsyning
24V
Aktiv
Strøm - Forsyning (maks.)
45mA
Til måling
AC
Driftstemperatur
0°C – 60°C
Sensortype
Polarisering
Dobbeltrettet
Strøm - Registrering
Monteringstype
Antal kanaler
1
Pakke/hus
Modul
Output
Ratiometrisk, 4mA – 20mA