TUNS500F28
DigiKeys varenummer
1776-1804-ND
Producenter
Producentens varenummer
TUNS500F28
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 28V 500W
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 28V 18A 85 – 264VAC Indgang
EDA/CAD-modeller
TUNS500F28 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 100°C (med reducering)
Serie
Effektivitet
90%
Størrelse/dimension
4,62" L x 2,42" B x 0,50" H (117,3mm x 61,5mm x 12,7mm)
Spænding - Input
85 – 264VAC
Spænding - Output 1
28V
Linjeregulering
56mV
Strøm - Output (maks.)
18A
Belastningsregulering
56mV
Effekt (Watt)
500 W