TUHS5F12
DigiKeys varenummer
1776-1795-ND
Producenter
Producentens varenummer
TUHS5F12
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 5W
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 12V 450mA 85 – 264VAC, 120 – 370VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TUHS5F12 Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Producenter
Cosel USA, Inc.
Funktioner
Universalindgang
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Emballage
Boks
Effektivitet
82%
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Type
Indkapslet
Pakke/hus
6-DIP-modul
Antal output
1
Størrelse/dimension
1,13" L x 0,69" B x 0,50" H (28,7mm x 17,5mm x 12,7mm)
Spænding - Input
85 – 264VAC, 120 – 370VDC
Godkendelsesagentur
CE, cURus
Spænding - Output 1
12V
Linjeregulering
48mV
Strøm - Output (maks.)
450mA
Belastningsregulering
100mV
Effekt (Watt)
5 W