MXH684K305H11
DigiKeys varenummer
338-MXH684K305H11-ND
Producenter
Producentens varenummer
MXH684K305H11
Beskrivelse
CAP FILM 0.68UF 10% 305VAC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.68 µF Filmkondensatorer 305V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Størrelse/dimension
1,260" L x 0,354" B (32,00mm x 9,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,740" (18,80mm)
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Tolerance
±10%
Spændingsklassifikation - AC
305V
Spændingsklassifikation - DC
630V
Funktioner
85C/85% fugtighed, THB, lav ESR, lav ESL, lang levetid
Driftstemperatur
-40°C – 110°C