MXH225K305H23
DigiKeys varenummer
338-MXH225K305H23-ND
Producenter
Producentens varenummer
MXH225K305H23
Beskrivelse
CAP FILM 2.2UF 10% 305VAC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF Filmkondensatorer 305V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Størrelse/dimension
1,260" L x 0,551" B (32,00mm x 14,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,976" (24,80mm)
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Tolerance
±10%
Spændingsklassifikation - AC
305V
Spændingsklassifikation - DC
630V
Funktioner
85C/85% fugtighed, THB, lav ESR, lav ESL, lang levetid
Driftstemperatur
-40°C – 110°C