MXH224K305E14
DigiKeys varenummer
338-MXH224K305E14-ND
Producenter
Producentens varenummer
MXH224K305E14
Beskrivelse
CAP FILM 0.22UF 10% 305VAC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.22 µF Filmkondensatorer 305V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,335" B (18,00mm x 8,50mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,591" (15,00mm)
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Tolerance
±10%
Spændingsklassifikation - AC
305V
Spændingsklassifikation - DC
630V
Funktioner
85C/85% fugtighed, THB, lav ESR, lav ESL, lang levetid
Driftstemperatur
-40°C – 110°C