MXH106K305N32
DigiKeys varenummer
338-MXH106K305N32-ND
Producenter
Producentens varenummer
MXH106K305N32
Beskrivelse
CAP FILM 10UF 10% 305VAC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
10 µF Filmkondensatorer 305V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Størrelse/dimension
1,654" L x 0,945" B (42,00mm x 24,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
1,772" (45,00mm)
Lederafstand
1,476" (37,50mm)
Tolerance
±10%
Spændingsklassifikation - AC
305V
Spændingsklassifikation - DC
630V
Funktioner
85C/85% fugtighed, THB, lav ESR, lav ESL, lang levetid
Driftstemperatur
-40°C – 110°C