MXH104K305E10
DigiKeys varenummer
338-MXH104K305E10-ND
Producenter
Producentens varenummer
MXH104K305E10
Beskrivelse
CAP FILM 0.1UF 10% 305VAC RADIAL
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF Filmkondensatorer 305V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Kategori
Monteringstype
Hulmontering
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,197" B (18,00mm x 5,00mm)
Emballage
Bulk
Højde - Monteret (maks.)
0,453" (11,50mm)
Varestatus
Aktiv
Terminering
PC-ben
Kapacitans
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Tolerance
±10%
Applikationer
Automotive; EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - AC
305V
Klassificeringer
AEC-Q200, X2
Spændingsklassifikation - DC
630V
Funktioner
85C/85% fugtighed, THB, lav ESR, lav ESL, lang levetid
Dielektrisk materiale
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-40°C – 110°C