MLP281M450EB0A
DigiKeys varenummer
338-1204-ND
Producenter
Producentens varenummer
MLP281M450EB0A
Beskrivelse
CAP ALUM 280UF 20% 450V FLATPACK
Detaljeret beskrivelse
280 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer FlatPack, Flad 585mOhm 2000 timer @ 85°C
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Mfr
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Lederafstand
1,000" (25,40mm)
Størrelse/dimension
3,000" L x 1,750" B (76,20mm x 44,45mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,500" (12,70mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Spænding - Nominel
450 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
585mOhm