MLP203M025EB0A
DigiKeys varenummer
338-1201-ND
Producenter
Producentens varenummer
MLP203M025EB0A
Beskrivelse
CAP ALUM 20000UF 20% 25V FLATPAC
Detaljeret beskrivelse
20000 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer FlatPack, Flad 34mOhm 2000 timer @ 85°C
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Lederafstand
1,000" (25,40mm)
Størrelse/dimension
3,000" L x 1,750" B (76,20mm x 44,45mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,500" (12,70mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Spænding - Nominel
25 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
34mOhm