MC12FA201J-TF kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 160
Datablad
200 pF Mica Kondensatorer 100 V 1210 (3225 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CDE Mica Chip Capacitors
Cornell Dubilier MC and MCN RF Capacitors | Digi-Key Daily
MC12FA201J-TF
DigiKeys varenummer
MC12FA201J-TF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MC12FA201J-TF
Beskrivelse
CAP MICA 200PF 5% 100V 1210
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Dielektrisk materiale
Mica
Producenter
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
1210 (3225 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
RF, High Q, Lavt tab
Kapacitans
200 pF
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,098" B (3,20mm x 2,50mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)
Spænding - Nominel
100 V