MC08EA220G-F
DigiKeys varenummer
MC08EA220G-F-ND
Producenter
Producentens varenummer
MC08EA220G-F
Beskrivelse
CAP MICA 22PF 2% 100V 0805
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 pF Mica Kondensatorer 100 V 0805 (2012 metrisk)
Kategori
Dielektrisk materiale
Mica
Producenter
Cornell Dubilier Knowles
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
RF, High Q, Lavt tab
Kapacitans
22 pF
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±2%
Højde - Monteret (maks.)
0,055" (1,40mm)
Spænding - Nominel
100 V