HZA107M050G24T-F
DigiKeys varenummer
HZA107M050G24T-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
HZA107M050G24T-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
HZA107M050G24T-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HZA107M050G24T-F
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 100UF 20% 50V SMD
Detaljeret beskrivelse
100 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 28mOhm 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
HZA107M050G24T-F Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
200 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
100 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
28mOhm
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C