HZA106M050C12T-F
DigiKeys varenummer
HZA106M050C12T-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
HZA106M050C12T-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
HZA106M050C12T-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HZA106M050C12T-F
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 10UF 20% 50V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 120mOhm 10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Producenter
Cornell Dubilier Knowles
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive, Bypass, Frakobling
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
75 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
750 mA @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
10 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,240" (6,10mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,209" L x 0,209" B (5,30mm x 5,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
120mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C