DSF505Q6R0JBG
DigiKeys varenummer
338-DSF505Q6R0JBG-ND
Producenter
Producentens varenummer
DSF505Q6R0JBG
Beskrivelse
CAPACITOR 5F -10%, +30% 6V TH
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5 F (EDLC) superkondensatorerr 6 V Radial, Dåse 100mOhm @ 1kHz 1000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DSF505Q6R0JBG Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 85°C
Producenter
Cornell Dubilier Knowles
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,610" (15,50mm)
Kapacitans
5 F
Størrelse/dimension
0,827" L x 0,433" B (21,00mm x 11,00mm)
Tolerance
-10%, +30%
Højde - Monteret (maks.)
1,260" (32,00mm)
Spænding - Nominel
6 V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
100mOhm @ 1kHz