CGS104U030X5L
DigiKeys varenummer
338-3538-ND
Producenter
Producentens varenummer
CGS104U030X5L
Beskrivelse
CAP ALUM 100000UF 30V SCREW CHAS
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100000 µF 30 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 8mOhm @ 120Hz 2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
22.4 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
29.12 A @ 10 kHz
Kapacitans
Størrelse/dimension
3,000" diam. (76,20mm)
Tolerance
-10%, +75%
Højde - Monteret (maks.)
5,625" (142,88mm)
Spænding - Nominel
30 V
Monteringstype
ESR (ækvivalent seriemodstand)
8mOhm @ 120Hz
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - skrueterminaler
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C