BLH505K102A072
DigiKeys varenummer
338-BLH505K102A072-ND
Producenter
Producentens varenummer
BLH505K102A072
Detaljeret beskrivelse
5 µF Filmkondensatorer 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Størrelse/dimension
2,264" L x 1,181" B (57,50mm x 30,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
1,331" (33,80mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
14 mOhms
Funktioner
85C/85% fugtighed, THB, lav ESR, lav ESL, lang levetid