BLH156K102B092
DigiKeys varenummer
338-BLH156K102B092-ND
Producenter
Producentens varenummer
BLH156K102B092
Detaljeret beskrivelse
15 µF Filmkondensatorer 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,260" L x 0,709" B (32,00mm x 18,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
1,732" (44,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,476" (37,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
8 mOhms
Funktioner
85C/85% fugtighed, THB, lav ESR, lav ESL, lang levetid