947D421K901BDMSN
DigiKeys varenummer
338-3635-ND
Producenter
Producentens varenummer
947D421K901BDMSN
Beskrivelse
CAP FILM 420UF 10% 900VDC RADIAL
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
420 µF Filmkondensatorer 230V 900V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial, Dåse
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1.2 mOhms
Mfr
Driftstemperatur
-45°C – 85°C
Serie
Monteringstype
Chassis, Stiftmontering
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
3,543" diam. (90,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
3,465" (88,00mm)
Tolerance
±10%
Terminering
Gevindskåret, Hun
Spændingsklassifikation - AC
230V
Lederafstand
1,772" (45,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
900V