474MKP275KA
DigiKeys varenummer
474MKP275KA-ND
Producenter
Producentens varenummer
474MKP275KA
Beskrivelse
CAP FILM 0.47UF 10% 310VAC RAD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF Filmkondensatorer 310V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-40°C – 110°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,591" L x 0,394" B (15,00mm x 10,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,642" (16,30mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,492" (12,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
310V